Στο πλαίσιο του 4ου Μαθητικού Φεστιβάλ Ψηφιακής Δημιουργίας (www.digifest.info), ο Σχολικός Σύμβουλος Πληροφορικής Αν. Κρήτης διοργανώνει εργαστηριακό σεμινάριο για τους μαθητές της Δ΄, της Ε΄ και της Στ΄ τάξης των Δημοτικών της Π.Ε Ηρακλείου και Λασιθίου:

Πληροφορική χωρίς Υπολογιστές: ομαδικά παιχνίδια για μαθητές (εκπαιδευτές: Νίκος Ψαρουδάκης, Γιάννης Χαλκιαδάκης, Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο Ηρακλείου)

το Σάββατο 05 Απριλίου 2014 και ώρα12:00-13:00,στο Δημοτικό κτίριο της οδού Ανδρόγεω (2ος όροφος).

Οι μαθητές που ενδιαφέρονται να παρακολουθήσουν το συγκεκριμένο σεμινάριο θα πρέπει να συμπληρώσουν ηλεκτρονικά την ακόλουθη φόρμα συμμετοχής (http://goo.gl/Vn4skL) έως και 31 Μαρτίου 2014.

Λόγω των περιορισμών που θέτουν τα εργαστήρια, μετά από κλήρωση, θα ανακοινωθεί λίστα συμμετεχόντων μαθητών στον δικτυακό τόπο dide.ira.sch.gr την Τετάρτη 2 Απριλίου 2014.

Όλοι οι μαθητές των Δημοτικών θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν ως παρατηρητές το σεμινάριο.