Ο Σχολικός Σύμβουλος Πληροφορικής Αν. Κρήτης διοργανώνει Εργαστηριακό Σεμινάριο 5 ωρών με θέμα:

«Ερευνητικές Εργασίες στο Σχολείο με τη μέθοδο Project»,

στο ΠΕΚ Ηρακλείου

το Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2012 και

ώρα 09:30-14:30,

Επιμορφωτές του συγκεκριμένου σεμιναρίου είναι:

Ο Γιώργος Πανσεληνάς, Σχολικός Σύμβουλος, Επιμορφωτής στο μάθημα Ερευνητικές Εργασίες (Project)

Η Ειρήνη Περυσινάκη, Εκπαιδευτικός ΠΕ03 του Πρότυπου Πειραματικού Γενικού Λυκείου Ηρακλείου, Επιμορφώτρια στο μάθημα Ερευνητικές Εργασίες (Project).

Το σεμινάριο αφορά όλους τους εκπαιδευτικούς κυρίως των Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείου των Νομών Ηρακλείου και Λασιθίου. Εντούτοις, λόγω καθηκόντων και αρμοδιοτήτων του σχολικού συμβούλου θα επιλεγούν κατά προτεραιότητα (α) Εκπαιδευτικοί Πληροφορικής όλων των σχολείων της Αν. Κρήτης και (β) Εκπαιδευτικοί οποιασδήποτε ειδικότητας των παρακάτω σχολείων παιδαγωγικής του ευθύνης:

3ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΕΠΑΛ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ

12ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

4ο  ΕΠΑ.Λ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (ΕΣΠΕΡΙΝΟ)

5ο  ΕΠΑ.Λ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΝ - ΓΕΝ. ΛΥΚΕΙΟ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΤΥΛΙΣΟΥ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΟΜΠΙΑΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΟΜΠΙΑΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΥΡΓΟΥ

ΕΠΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

Οι εκπαιδευτικοί που ενδιαφέρονται και έχουν τη δυνατότητα να το παρακολουθήσουν παρακαλούνται

(http://goo.gl/Gdvt6) έως και την Δευτέρα 6/2/2012.

«Ερευνητικές Εργασίες στο Σχολείο με τη μέθοδο Project»,

στο ΠΕΚ Ηρακλείου

το Σάββατο 11 Φεβρουαρίου 2012 και

ώρα 09:30-14:30,

Επιμορφωτές του συγκεκριμένου σεμιναρίου είναι:

3ο ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΕΠΑΛ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙΟΥ

12ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

4ο  ΕΠΑ.Λ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (ΕΣΠΕΡΙΝΟ)

5ο  ΕΠΑ.Λ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΝ - ΓΕΝ. ΛΥΚΕΙΟ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΤΥΛΙΣΟΥ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΟΜΠΙΑΣ

ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΟΜΠΙΑΣ

ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΥΡΓΟΥ

ΕΠΑΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

(http://goo.gl/Gdvt6) έως και την Δευτέρα 6/2/2012.

Εξαιτίας της αξιοποίησης της δυναμικής και των διεργασιών των μικρών ομάδων εργασίας στο συγκεκριμένο σεμινάριο δεν θα υπάρξει η δυνατότητα προσέλευσης μετά την έναρξη της επιμόρφωσης.

Υποχρέωση όλων των αιτούντων και κριτήριο επιλογής σε μελλοντικά σεμινάρια αποτελεί η έγκαιρη ειδοποίηση σε περίπτωση που προκύψει πρόβλημα με τη συμμετοχή τους.