Ο Σχολικός Σύμβουλος Πληροφορικής Ανατολικής Κρήτης σε συνεργασία με μέλη της κοινότητας των εκπαιδευτικών Πληροφορικής διοργανώνει σεμινάριο «Δημιουργία δικτυακού τόπου με Joomla στο ΠΣΔ» το οποίο θα διεξαχθεί στο Ηράκλειο στους χώρους των εργαστηρίων του Τομέα Πληροφορικής στο 1ο ΣΕΚ Ηρακλείου Κρήτης (Ιτάνου 40, Κηπούπολη Ηράκλειο) την Παρασκευή 21/10 και ώρα 16:00-19:00 και την Τρίτη 25/10 και ώρα 16:00-19:00 (6 ώρες).

Εισηγητές του σεμιναρίου είναι οι εκπαιδευτικοί Πληροφορικής Παναγιώτης Γαλάτης (1ο ΣΕΚ) και Ευάγγελος Κάτης (ΕΠΑΛ Μοιρών).

Ο αριθμός των συμμετεχόντων είναι 24 λόγω της δυναμικότητας των εργαστηρίων και παρακαλούνται όσοι εκπαιδευτικοί ενδιαφέρονται και έχουν τη δυνατότητα να το παρακολουθήσουν να συμπληρώσουν ηλεκτρονικά τη φόρμα (εδώ) έως και την Τρίτη 18/10.

Θα προτιμηθούν εκπαιδευτικοί Πληροφορικής χωρίς να αποκλείονται αιτήσεις και από εκπαιδευτικούς άλλων ειδικοτήτων, οι οποίοι όμως διαθέτουν ισχυρό υπόβαθρο γνώσεων Πληροφορικής.

Υποχρέωση όλων των αιτούντων και κριτήριο επιλογής σε μελλοντικά σεμινάρια αποτελεί η έγκαιρη ειδοποίηση σε περίπτωση που προκύψει πρόβλημα με τη συμμετοχή τους.